Sık Sorulan Sorular

 1. SiberTeknoloji’nin amacı ne?
  Ekip olarak amacımız, içeriklerini yayınlama imkânı olmayanlara yardımcı olmak. Bu amaçla farklı kaynaklarda yayınlanmamış olan içerikleriklerinizi yayınlamak en büyük gayemiz.

 2. Üyelik başvurum ne kadar sürede onaylanır?
  Üyelikler genellikle 24, nadiren de olsa 48 saat içinde onaylanmakta veya gerekçesi ile birlikte reddedilmektedir.

 3. Profil bilgilerimi nasıl düzenleyebilirim?
  Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki Hesabın>Profilini Düzenle bağlantısını takip edip, açılan sayfada istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

 4. Profil resmimi nasıl değiştirebilirim?
  Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki Hesabın>Profilini Düzenle bağlantısını takip edip, açılan sayfada soldaki menüden Resmini Değiştir linkini kullanarak hesabınıza resim ekleyebilirsiniz.

 5. Herkese özel mesaj gönderebilir miyim?
  Sitemizde özel mesaj özelliği bulunsa dahi, sadece tanıdığınız üyelerle sohbet etmeniz amacı ile, Arkadaş Listenizde olan kişilere özel mesaj gönderebilirsiniz. Eğer tanıdığınız üyeleri arkadaş listenize eklemek isterseniz Arkadaş Bul sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor.

 6. Yazılar ne kadar sürede onaylanıyor?
  Gönderilen içerikler genellikle 48 saat içinde yayınlanmakta yahut düzenleme talebi ile iade edilmektedir. Bu yüzden gönderdikten sonraki 48 saat içinde yayınlanmayan yahut iade edilmeyen içeriklerinizle ilgili olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 7. Her yazı yayınlanıyor mu?
  Sitemizde yalnızca daha önce herhangi bir kaynakta paylaşılmamış içerikler yayınlanmaktadır. 

 8. İçeriklerde kelime sınırı var mı?
  İçeriklerde en az 150-200 kelime limiti bulunmaktadır. Bundan kısa içerikler için zaten sosyal medya platformları kullanılmaktadır. Gönderilen düz yazılarla ilgili üst sınır bulunmamakla birlikte çok uzun yazıların ilgi çekmediğini hatırlatamamızda yarar var.

 9. Reddedilen içeriklerimde hiçbir değişiklik yapmadan tekrar incelemeye gönderebilir miyim?
  Reddedilme gerekçesini ortadan kaldırmadan üst üste 2 (iki) defa incelemeye gönderilen yazılar sistemden silinecektir.

 10. İntihal yaparsam ne olur?
  SiberTeknoloji olarak diğer içerik üreticilerine saygımız sonsuz. İntihal içeren içerikler yayınlanmayıp iade edilecek. Aynı sebeple 3 (üç) defa içeriği iade edilen üyeler siteden uzaklaştırılacaktır.

 11. Hesabımdaki ad/soyad bilgilerini değiştirmem mümkün mü?
  Ad/Soyad bilgileri olmayan ya da anlamsız takma isimler kullanan hesapların gönderdiği içerikler hiçbir şart altında yayınlanmayacaktır. Tekrar içerik gönderebilmek için siteye farklı bir kullanıcı adı ve e-posta ile üye olmanız gerekmektedir.

 12. Siteden üyeliğimi silebilir ya da pasif hale getirebilir miyim?
  Sitede bu özellikler bulunmamaktadır. Geçerli bir sebebiniz varsa iletişim formunu kullarak bize ulaşabilirsiniz.

 13. Yazılarımı silmem mümkün mü?
  Gönderilen içerikler siteden kaldırılmamaktadır. Bunun pek çok sebebi bulunmakla birlikte en önemlisi; siteyi ziyaret eden okuyucuların bir gün buldukları içerikleri sonraki gün bulamamalarının yol açacağı olumsuzluklardır.

 14. …fakat yazılarımın hesabımda olmasını istemiyorum? Mümkün değil mi?
  Yayınlanan içerikleri siteden kaldırmamız mümkün olmasa da, hesabınızla olan ilişkilerinin kesilmesini istemenizi anlayışla karşılıyoruz. Bu doğrultuda, belirttiğiniz yazıları hesabınızdan kaldırarak “Anonim Yazar” hesabına aktarabiliriz. Bu hesap, yazıları ile ilişiğinin kesilmesini isteyen üyelerimizin içeriklerini barındırmaktadır. Bu konudaki isteklerinizi iletişim formunu kullanarak yazınızın linki ile birlikte bize bildirebilirsiniz.

 15. Arama motorlarında adımı aradığımda sitenizdeki yazılar, Anonim Yazar hesabına aktarılmasına rağmen hala bana ait görünüyor?
  Bu durum sitemizle değil, arama motorları ile ilgili bir durum olup genellikle 1-2 hafta içerisinde ilgili arama sonuçları güncellenmektedir.

 16. Reklam/Tanıtım yazıları yayınlıyor musunuz?
  Reklam yazılarınız için iletişim formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Bu sayfa yorumlara kapatılmıştır.