Yazar, kendisi ile ilgili bilgi paylaşmamış.
Oppo Akıllı Saatin Ekran Özellikleri Açıklandı

Bir süredir Oppo'nun üzerinde çalıştığı yeni akıllı saatinin satışa çıkmasına az bir süre kaldı. Bu süre zarfından yeni ürünün ekran detayları da açıkladı. Firmanın bu konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamaya göre yeni ürünün 1.91 inç boyutlarında bir ekrana sahip olacağı ve bu ekranın da DCI-P3 renk gamının %100 oranında içereceği bildirildi.

Çinli teknoloji firması Oppo, son zamanlarda dünya genelinde akıllı telefon üreten popüler firmalardan birisi. Şirket geçtiğimiz sene Türkiye pazarına da giriş yapmıştı. Ülkemizde de teknoloji tutkunlarından büyük bir ilgi gördü. Akıllı telefonlarının donanımsal özellikleri ve tasarımları ile tüketicileri kendine hayran bırakmaya çalışan Oppo, bu günlerde ise yeni bir akıllı saat ürünü ile gündemde.

Image title

Geride bıraktığımız bir kaç gün önce Oppo'nun yaptığı bir açıklamaya göre yeni ürünü olan akıllı saat, 6 Mart 2020 tarihinde piyasaya sürülecek. Aynı zamanda firma, akıllı saatinin hangi teknik özelliklere sahip olacağını da açıkladı. Oppo yetkilileri bu açıklamalara ek olarak yeni açıklamalarda bulundular ve akıllı saatin sahip olacağı ekran konusunda önemli detaylar paylaştılar.

Oppo'nun yaptığı yeni açıklamalara göre ise cihaz 6 Mart 2020 tarihinde tüketicilerin beğenisine sunulacak. Bu yeni akıllı saat ise kavisli bir ekrana sahip olacak. Ekran büyüklüğünün 1.91 inç boyutlarında olacağını da açıklayan firma, akıllı saatin DCI-P3 renk gamının  %100'ünü de içereceğini belirttiler. Ayırca kavisli ekranın 326 ppi piksel yoğunluğuna da sahip olacağı belirtildi.

Oppo'nun kısa bir süre sonra tüketicilerin beğenisine sunacağı yeni ürünü olan akıllı saatin en önemli ve en bilinen özelliği ise yerleşik EKG'ye sahip olması. Samsung Galaxy Watch Active 2 ve Apple Watch 5 gibi bazı akıllı saatlerin sahip olduğu bu özellik, bu yeni akıllı saatin de ön plana çıkmasını sağlayacak bir özellik gibi gözüküyor. Ayrıca bu özelliğe sahip olan akıllı saatler, diğer sahip olduğu özelliklerle de tüketicilerin dikkatini çekmeyi başarıyor. Diğer özelliklerden bahsetmek gerekirse bu yeni ürünün kan basıncı ölçme, yakılan kalori miktarını belirleme ve uyku takibi gibi özellikleri de bulunacak.

Kısa bir süre sonra satışa sunulacak Oppo akıllı saatin satış fiyatının ise 300 Dolar olacağı tahmin ediliyor.

Oppo Akıllı Saatin Ekran Özellikleri Açıklandı başlıklı yazı Emrah Çınar tarafından 05 Mart 2020 Perşembe, 21:11 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre