Yazar, kendisi ile ilgili bilgi paylaşmamış.
G-Class Elektrikli Modelle Geliyor

Mercedes-Benz, kısa bir süre sonra tam elektrikli olan G-Serisi'ni satışa sunmaya hazırlanıyor. Firmanın CEO’su, bu konuda çalışmalarının devam ettiğini bildirirken önümüzdeki bir kaç yıl içinde yeni aracın yollarda olacağını ifade etti.

Mercedes-Benz G-Serisi bugüne kadar otomobil kullanıcıları tarafından en kötü ikonik SUV olarak ifade ediliyor. Bunun birçok sebebi bulunuyor. Bunlardan bir tanesi sinema filmlerinde sürekli kötü insanlar tarafından kullanıldığının lanse edilmesi ilk sırada geliyor. Diğer sebeplerden bir tanesi ise klasik kutu şeklindeki ve çok büyük tekerleklere sahip olması da yer alıyor.

Image title

G-Class, Yakında Elektrikli Modelle Satışa Sunulacak

Mat bir siyah renge sahip olan araç, bu renk sayesinde dikkat çekmeyi başarıyor. Ayrıca bu aracın kısa bir süre sonra emisyon olmadan yani elektrikli bir modelle satışa sunulacak olması merakla bekleniyor. Alman otomotiv firması kısa bir süre sonra bu adımı atıyor. Mercedes, G-Class model aracını elektrikli şekilde piyasaya sürmek için konsept ve taslak çalışmalarına başladıklarını açıkladı.

Bütün dünyada etkisini gösteren Corona virüsü salgını sebebiyle iptal edilerek ileri bir tarihe ertelenen Cenevre Otomobil Fuarı ile ilgili bazı açıklamalar yapan Mercedes-Benz'in CEO'su ve Daimler AG Başkanı olan Ola Källenius, yeni G-Wagen’in bütün segmentlerle ve otomobil endüstrisinin tüm mantığını da aştığını ifade etti. Källenius, “Evet, yeni aracımız olan G, elektrikli bir model olacak, bu konu ile ilgili konsept çalışmasını başlattık. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde elektrikli model olan G’yi kullanabileceksiniz” dedi. Konu ile ilgili diğer detaylar ise, Daimler patronunun yaptığı bir EV G-Serisi'nin kısa süre sonra satışa çıkacağını açıklamasından birkaç ay sonra yapıldı.

G-Class’ın Satış Rakamları

Geçtiğimiz 2019 yılı göz önüne alındığında Mercedes-Benz, yaklaşık olarak 35 bin tane yeni araç satışı gerçekleştirdi. Böylelikle firma, 2017 yılındaki satış oranlarını da geride bıraktı. 2017 yılında Almanya merkezli firma, yalnızca 22 bin tane araç satışı yapabilmişti.

Mercedes-Benz CEO'su olan Källenius, lüksün devam ettirilebilir olması konusunda net bir karar verdiklerini belirtti. Mercedes-Benz’in yeni elektrikli modeli olan G-Serisi’ni resmi olarak ne zaman satışa sunacağı ise henüz net olarak bilinmiyor ancak Alman otomotiv firmasının bu modelini 2022 yılında satışa çıkaracağı tahmin ediliyor.

G-Class Elektrikli Modelle Geliyor başlıklı yazı Emrah Çınar tarafından 08 Mart 2020 Pazar, 13:11 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre