Yazar, kendisi ile ilgili bilgi paylaşmamış.
watchOS 7 'de Ülke Bayrakları Olacak

ABD merkezli teknoloji firması, önümüzdeki birkaç ay içinde açıklamayı planladığı yeni teknolojileri için hazırlıklara devam ediyor. Önümüzdeki Haziran ayında yapılması planlanan Worldwide Developers Conference yani Dünya Geliştiriciler Konferansı'nda önemli açıklamalar yapılacak. Bu önemli açıklamalardan bir tanesi de iOS 14. watchOS 7 ’nin iOS 14 ile beraber gelmesi beklenmekte.

Dahili sistem kodları kaynaklı olan iOS 14'ün, yeni Apple Watch'ta birtakım değişiklikleri de içeriği bazı yeni özellikler ortaya çıktı. Daha önce yapılan bir duyuruda watchOS 7'nin sahip olacağı dahili bir takometre ile birlikte “Infograph Pro” isminde yeni bir saat kadranını tanıtacağı açıklanmıştı. Daha önce de açıklandığı gibi kadranın etrafında yer alan takometre, seyahat süresine göre değişmekte olan mesafeyi ve hızı ölçebilmek için kullanılmakta olan bir analog saat ölçeği şeklinde karşımıza çıkmakta.

Image title


Bunun yanı sıra watchOS 7’de yer alacak olan yeni saat kadranında farklı ülkelerin bayrakları yer alacak. Bu saat arayüzünün ise hangi komplikasyonlara sahip olacağı ile ilgili henüz net bir açıklama bulunmuyor. Fakat arayüzün nasıl görünüme sahip olacağı konusunda bazı iddialar mevcut. Apple’ın gerçekleştireceği bayrakla ilgili hamlesi ise bir çeşit satış politikası olarak yorumlanıyor. Bu bayraklar arasında Türk bayrağının yer alıp almayacağı ise henüz bilinmemekte.

Bunun yanı sıra Apple'ın AirDrop, iMessage ya da diğer uygulamalar aracılığı ile kişisel saat yüzlerini de başkaları ile paylaşma yöntemi konusunda çalıştığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bununla beraber yeni arayüzler ise bazı Apple Watch modelleri için özel olan Hermès ve Nike gibi bütün saatlerle paylaşılmayacak.

watchOS 7'nin özellikleri arasında uyku takibi desteğinin de bulunması bekleniyor. iOS 14 kodlarına göre ilgili verileri direkt olarak saat kadranında gösterebilmek için yeni bir “Uyku” komplikasyonun olacağını belirtiliyor. Bu sayede watchOS 7 kullanıcıları, uyku kalitelerinin ne seviyede olduğu konusu ile ilgili detayları takip edebilecek ve bu kapsamda da birtakım önlemler alabilecek.

watchOS 7'de bir diğer özelliği ise ebeveynleri oldukça sevindirecek. Ebeveynler kendi iPhone'ları üzerinden çocukları için Apple Watch'i yapılandırabilecekler. Yapılandırılacak bu Apple Watch, ilişkilendirilmiş olan iPhone yerine saati kullanacak olan çocuk için hazırlanacak bir iCloud hesabı ile birlikte entegre olarak çalışacak.


watchOS 7 'de Ülke Bayrakları Olacak başlıklı yazı Emrah Çınar tarafından 13 Mart 2020 Cuma, 00:03 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre