Yazar, kendisi ile ilgili bilgi paylaşmamış.
Oyun Etkinlikleri de Corona Virüsünden Etkilendi

Dünya genelindeki Corona virüsü salgınının meydana getirdiği panik devam ediyor. Salgın yüzünden bir çok oyun şirketi de dünya çapında düzenlenecek olan büyük oyun etkinliklerinden çekileceklerini açıklıyorlar. Birçok etkinlik ertelenmiş veya iptal edilmiş durumda.

Çin Halk Cumhuriyeti'ndeki Wuhan eyaletinde başlayan salgın tüm dünyaya yayıldı ve binlerce kişinin ölümüne neden oldu. Corona virüsü (COVID-19) hala büyük bir tehlike teşkil ederken oyun sektörü de salgından. Bütün büyük oyun etkinlikleri, salgın yüzünde ya ertelendi ya da iptal edildi.

Birçok oyun şirketi bu kararı çalışanları salgından koruyabilmek için aldı ancak oyunseverler ise bu gelişme karşısında üzgün. Corona virüsü salgını sebebiyle ertelenen ya da iptal edilen oyun etkinliklerinden bazıları.

Taipei Game Show

Taipei Game Show etkinliğinin düzenleyicileri, daha önce 31 Ocak tarihinde etkinliğine katılacaklar için maske ve ateş ölçümü hizmeti vereceklerini duyurmuşlardı. Fakat salgının giderek büyümesi karşısında etkinliği iptal ederek belirsiz bir tarihe ertelediler.

PAX East

PAX East

Sony, 19 Şubat tarihinde yaptığı açıklamada PAX East'e katılmayacağını bildirmişti. Sony'nin düzenleyeceği etkinliklerden birisi olan The Last of Us Part 2 ilk kez kamuya açık bir şekilde gerçekleşecekti. Ayrıca Capcom da 20 Şubat 2020 tarihinde geliştiricilerinin düzenlenecek olan PAX East kapsamında yapılacak Monster Hunter Festa etkinliğine katılmayacaklarını açıkladı. 

Square Enix ise etkinliğe katılımın giderek azaldığını belirterek Japon çalışanlarından hiç kimsenin etkinliğe katılmayacağını belirtti. Final Fantasy'nin düzenleyeceği hayran ve geliştirici oturumu da aynı gerekçeyle iptal edildi. Fakat Square Enix'in düzenlediği diğer etkinlikler ise planlandığı şekilde yapıldı. 23 Şubat 2020 tarihinde Boston Belediye Başkanı olan Marty Walsh, Sony şirketine bir çağrıda bulunarak PAX East için aldıkları katılmama kararını yeniden gözden geçirmelerini istedi. 

26 Şubat tarihinde ise PUBG Corp. düzenlenecek etkinliğe katılmayacaklarını bildirdi. Sky: Children of the Light and Journey'in geliştiricisi olan ThatGameCompany de yine virüsü salgını gerekçesiyle etkinliğe katılmayacaklarını açıkladı.

South by Southwest

Amerika Birleşik Devletleri'nin Austin, Texas eyaletinde gerçekleştirilen ve hem film etkinliği hem de oyun etkinliği olarak bilinen South by Southwest, diğer iptal edilen etkinliklere rağmen planlandığı şekilde yapılacağını duyurdu. Bununla beraber 2 Mart günü Twitter ve Facebook etkinliğe katılmayacaklarını belirttiler. Her iki firma da çalışanları için önemli olmayan seyahatlerini iptal ettiler.

Ardından Remedy firması da etkinlikten çekildiğini açıkladı. Aynı gün etkinlikten çekildiğini açıklayan bir diğer firma ise Amazon Studios oldu. Bu firmaları peş peşe Apple, Netflix ve WarnerMedia izledi.

Oyun Etkinlikleri de Corona Virüsünden Etkilendi başlıklı yazı Emrah Çınar tarafından 07 Mart 2020 Cumartesi, 14:42 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre