Erciyes Üniversitesi Gazetecilik bölümü öğrencisi. [...]
2020 en az yakan arabalar

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık dünyada üretilen bir çok otomobiller cebi düşünen modeller olacak. Mühendislerin sürekli olarak çalışmalar yürüttüğü otomobillerde en çok merak edilen özelliklerden bir tanesi km başına ne kadar ücret yaktığı idi. Peki yeni yılda en az yakan araba modelleri hangileri? İşte siz değerli okuyucularımıza yeni yılda en az yakan arabaları listeledik...

2020 en az yakan arabalar


Yeni yıl ile birlikte en az yakan otomobiller

İnsanların otomobil satın alımlarında ilk dikkat ettiği olayların ilki şüphesiz yakıt tüketimi olacaktır. Peki yeni yılda en az yakan otomobiller hangileri?

Opel Corsa 1.3 CDTI

Bir çok otomobil tutkunun sevdiği araçlardan bir tanesi olan Opel Corsa yeni yılda en az yakan otomobiller arasında ilk sırada. Opel grubu araçlarının en az yakan grubu Corsa 1.3 CDTI oldu. Peki 100 kilometrede ki harcadığı yakıt tüketimi ne kadar?

100 km ortalama yakıt tüketimi 3.2 litre

BMW 116ed 116 BG

Geçmişten bugüne bir çok insanın hayal ettiği otomobillerden bir tanesi olan BMW araçları yeni yılda en az yakan listesinde ikinci sırada kendine yer buldu.

100 km ortalama yakıt tüketimi 3.4 litre

Skoda Fabia 1.4 TDI

Ww otomobillerinin alt gruplarından birisi olan Skoda markalı araçlar yeni yılda dünyaya damgasını vurdu. Skoda grubunun Fabia modeli en az yakan araçlar listesinde üçüncü sırada yer aldı.

100km ortalama yakıt tüketimi: 3.4 litre


2020 en az yakan arabalar başlıklı yazı Umut Köse tarafından 23 Mart 2020 Pazartesi, 14:32 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre