Erciyes Üniversitesi Gazetecilik bölümü öğrencisi. [...]
E-Ticaret'te Sosyal Medyanın Önemi

Gelişen teknoloji ile birlikte dünyada internet kullanımı ciddi rakamlara ulaştı. İnsanlar günlük hayattaki sorumluluklarını yerine getirecesine sosyal medya kullanımlarını gerçekleştirmekte. Günün belirli kısımlarını sosyal medya da geçiren kullanıcı sayısı oldukça fazla. İnternetin yaygınlaşması ile birlikte ise e-ticaret ortamı oldukça gelişti. İnsanlar artık online platformlar üzerinden e-ticaret işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Peki sosyal medyanın e-ticaret alanında ki önemi nedir? İşte detaylar...

E-ticaret'te Sosyal Medyanın Önemi

E-ticaret ortamının oldukça gelişmesi sosyal medya platformlarında da bu işlerin gelişmesini sağladı. İnsanlar sosyal medya üzerinden e-ticaret yapabilmekte ve bir çok sosyal medya hesabı ile birlikte satışlarını arttırmakta. Günümüzde bir çok e-ticaret işletmesi Facebook, Twitter ve Instagram üzerinden alışveriş gerçekleştirmekte ve bu noktada e-ticaret ile uğraşan bir çok kişi sosyal medyaya oldukça önem göstermektedir.

E-Ticaret'te sosyal medyanın önemi son yıllarda oldukça artmıştır. İnsanlar artık sosyal medya platformları aracılığı ile alışverişlerini gerçekleştirmektedir. Sosyal medya hesaplarının aktif kullanımı ve insanların online olarak işletmelerle iletişime geçmesi markalara olan güvenin artmasına sebebiyet vermiştir. E-ticaret sitelerinin birden fazla sosyal medya hesapları bulunmaktadır. Markalar e-ticaret hesapları ile birlikte artık insanlarla hızlı iletişim kurabilmekte ve tüketicilerin akıllarında kalan soru işaretlerini çözmek adıan çeşitli kampanyalar yürütmektedirler.

Sizler de bir e-ticaret ile ilgilenen satıcı iseniz kesinlikle sosyal medya hesaplarına özen göstermeli ve daimi ilginizi arttırmanız gerekmektedir.

E-Ticaret'te Sosyal Medyanın Önemi başlıklı yazı Umut Köse tarafından 14 Mart 2020 Cumartesi, 14:25 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre