Yazar, kendisi ile ilgili bilgi paylaşmamış.
PlayStation 5'in Fiyatı Ne Kadar Olacak?

PlayStation 5'in satışa sunulmasına kısa bir süre kala fiyatının da ne kadar olacağı oyunseverler tarafından merak ediliyor. İddialara göre PlayStation 5 ve Xbox Series X piyasaya ikişer modelle çıkacak. Bunlardan birisi ise premium model olacak ve yine iddiaya göre bu premium modelin fiyatı da cep yakacak.

Oyunseverler için 2020 yılı önemli bir yıl. Çünkü dünyaca ünlü en büyük oyun konsolu geliştiricisi Sony ve  Microsoft, eş zamanlı olarak oyunseverler için yeni oyun konsollarını beğenilerine sunacak.

Bugünlerde yeni oyun konsolları için çalışan Microsoft ve Sony, konsollarla ilgili olarak pek çok açıklama da yaptılar. Bugüne kadar yapılan açıklamalar oldukça iddialıydı fakat buna rağmen önemli bir detay içermiyordu. Hatta buna ek olarak her iki firma da bugüne kadar yeni konsollarının piyasaya ne kadar fiyatlarla sunulacağını dahi açıklamadılar.

Image title

Bugüne kadar birçok kez hem Xbox Series X hem de hem PlayStation 5 ile ilgili olarak fiyat spekülasyonları yapıldı. Bu iddialar her ne kadar doğru veya yanlış olsa da her iki firma tarafından onay görmedi. Fakat geçtiğimiz dönemlerde bazı yapılan sızıntılarla güvenilirliğini elde etmiş bir kaynak önemli bir açıklama yaptı. "NeoGAF"'ın yaptığı yeni açıklamalar ise oyunseverler tarafından pekte olumlu karşılanmayabilir.

NeoGAF'ın yeni iddialarına göre hem Sony hem de Microsoft, yeni oyun konsollarını birer tane değil, iki oyun konsolu birden piyasaya sürecekler. Bu konsollardan bir tanesi daha uygun fiyata ve donanım açısından da daha düşük özelliklere sahip olacak. Diğer ikinci modeller ise çok daha yüksek ve premium özelliklere sahip, sınırları zorlayan ürünler şeklinde satışa sunulacak. Bu premium özelliklere sahip olan versiyonların ise satış fiyatları diğer modellere göre çok daha yüksek olacak.

Premium özelliklerle birlikte satışa sunulacak olan oyun konsollarının fiyatı ise hem Sony hem de Microsoft cephesinde yaklaşık olarak 600 Dolar (yaklaşık 3.650 TL) seviyelerinde olması bekleniyor. İddia edilen bu fiyatlar ise yeni nesil oyun konsollarından satın almak isteyen oyunseverler tarafından çok yüksek seviyelerde olduğu düşünülüyor. Bu fiyatı yüksek bulan oyunseverler için ise her iki firma tarafından da satışa sunulacak olan daha düşük özellikteki oyun konsolları daha iyi bir tercih olabilir.

PlayStation 5'in Fiyatı Ne Kadar Olacak? başlıklı yazı Emrah Çınar tarafından 06 Mart 2020 Cuma, 21:06 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre