Yazar, kendisi ile ilgili bilgi paylaşmamış.
Steam’e Nasıl Üye Olunur?

Steam, ücretli ya da ücretsiz oyun indirebilmemizi sağlayan ve dünyadaki en popüler oyun platformudur. Platform, oyunseverler için DVD derdini sona erdirmiştir. Satın aldığınız veya ücretsiz olarak indirdiğiniz oyunları istediğiniz yerde oynamanızı sağlamaktadır. Oyunları oynayabilmek ve Steam kullanabilmek için ilk önce ücretsiz şekilde bir Steam hesabı açılması gerekmektedir. Steam destek bölümünde oyun satın aldıktan sonra satış sonrası destek taleplerinizi ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm bulabilirsiniz.

Steam platformu pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir. Kış, bahar ve yaz indirimleri ile birlikte birçok oyunda indirimler yapılmaktadır. Bu sebeple yalnızca oyunları oynayabilmek için değil ayrıca sevdiğiniz oyunları da indirimleri takip ederek çok daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Steam platformu Mac, Windows ve Linux desteği de sunmaktadır. Eğer satın aldığınız oyunları beğenmezseniz 2 saatten fazla oynamamak şartıyla aynen iade edebilirsiniz.

Steam Nasıl İndirilir?

 • Öncelikle Steam indirme sayfasına giriş yapın.
 • Eğer Windows dışında bir işletim sistemine sahipseniz seçim yapın.
 • Daha sonra Steam’i yükleyini seçin.
 • Yüklenen dosyayı açın.
 • En sonunda da kurulumu tamamlayın.

Steam'i indirebilmek için bir hesap açmanıza gerek yoktur. Kendi sitesi üzerinden üye olmanıza gerek kalmadan da istemcisini indirebilirsiniz. Fakat bu, platformu kullanabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Böylelikte Steam istemcisini yalnızca bilgisayarınıza yüklemiş olursunuz. Yükleme yapacağınız sırada daha çok depolama birimi neresiyse programı o bölüme kurmalısınız. Eğer SSD sahibiyseniz oyunların daha hızlı çalışması ve açılması için mutlaka SSD'ye kurmalısınız.

Image title

Steam’i yüklediğiniz klasör oyunların da depolanacağı yer demektir. Bu klasör ayarını program içerisinden daha sonra değiştirebilirsiniz. Birden çok depolama alanı da kullanabilirsiniz. Burada önemli olan oyunların hızlı bir şekilde çalışması için oyunların SSD’ye yüklenmesidir. Kalan diğer dosyalarınızı ise HDD depolama birimine yükleyebilirsiniz.

Steam’i indirdikten sonra hesap açma işlemi ise şu şekilde yapılır:

 • - İlk önce Steam hesap oluştur sayfasına gidin.
 • - Aktif olarak kullandığınız bir e-posta adresi ve yaşadığınız ülkeyi seçin.
 • - Eğer yaşınız 13'ten büyükse onay verin.
 • - Arından devam et butonuna tıklayın.
 • - Açılan sayfada E-postanıza gönderilen doğrulamayı tıklayın.
 • - Steam hesap adı ve şifreyi girin.

Böylelikle Steam kayıt işlemi tamamlandı, artık giriş yapabilirsiniz.

Steam’e Nasıl Üye Olunur? başlıklı yazı Emrah Çınar tarafından 07 Mart 2020 Cumartesi, 23:33 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre