Erciyes Üniversitesi Gazetecilik bölümü öğrencisi. [...]
Tesla Türkiye mağazası neresi olacak?

Dünyanın en çok takip edilen ve takdir edilen iş adamlarından bir tanesi olan Elon Musk çalışmalarını hızlı bir şekilde yürütmeye devam ediyor. Uzaya olan ilgisi ile bilinen ve Türkiye'de yer aldığı sürede Anıtkabir ziyaretlerinde bulunan Elon Musk, Türkiye'deki bir çok otomobil tutkunu tarafından sevilmektedir. Tesla markalı araçları ile tüm dünyaya yayılan Elon Musk, İstanbul'da yer alacak olan Tesla mağazası için geçtiğimiz aylarda açıklamalarda bulunmuştu. Peki Tesla grubunun Türkiye'deki mağazası neresi olacak? İşte detaylar...

Tesla Türkiye mağazası

Tesla markasının kurucu ortağı ve üst düzey yöneticisi olan Elon Musk geçtiğimiz zamanlarda Twitter üzerinden "Bir yıl içerisinde Tesla araçlarımızı Türkiye de piyasaya sürmeyi planlıyoruz" demişti. Bunun üzerine ilerleyen zamanlarda Türkiye'de iş ilanları oluşturan Tesla grubunun Türkiye mağazasının nerede olacağı da belli olmuş oldu.

Tesla grubunun Türkiye de yer alacak olan mağazası Zorlu Center, İstanbul olarak açıklandı. Elon Musk geçtiğimiz aylarda Türkiye'de toplam yedi farklı iş grubu için iş ilanı oluşturmuştu. Bunun üzerine işin nerede yapılacağını da belirten Elon Musk, Tesla grubunun mağazasının da İstanbul'da olacağını belirtmiş oldu.

Tesla grubunun şarj istasyonları ile ilgili bilmeceler devam ederken Elon Musk tarafından yapılan açıklama ile Türkiye'nin bir çok alanında süper şarj istasyonlarının yerleştirileceği ve Tesla araçlarına sahip olacak bir çok tüketicinin kolay bir şekilde şarj işlemlerini halledebileceği belirtildi.

Tesla Türkiye mağazası neresi olacak? başlıklı yazı Umut Köse tarafından 14 Mart 2020 Cumartesi, 01:46 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu, kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Hey Sen! Hadi yorum yap...

Cevap yazdığın kullanıcı: Fatih Emre